KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805325
nr 1580 5325
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Sågmyra gård, Gotland". Signerad, daterad -45. Olja på duk, 34x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:01:57
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin